Sukces Emilii Maluśkiej

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 8 D, Emilia Maluśka zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego organizowanego przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Uczennica na etapie szkolnym musiała się zmierzyć z testem zawierającym 20 trudnych zadań sprawdzających wiedzę polonistyczną dotyczącą znajomości lektur obowiązkowych i dodatkowych, zagadnień gramatycznych, literackich oraz form wypowiedzi pisemnej – ogłoszenia i charakterystyki. Uzyskała 82 % punktów i przeszła jako jedyna z 6 osób do etapu rejonowego. Motywem przewodnim testu były ,,Podróże – trudne, istotne i duże.” Na etapie rejonowym Emilia rozwiązała na 85 % jeszcze trudniejszy test składający się z 14 zadań – z form wypowiedzi pisemnej pojawiły się list i rozprawka.

Emilia jest pierwszą uczennicą w historii naszej szkoły, która przeszła do etapu wojewódzkiego z j. polskiego. Etap ten odbędzie się 25 marca 2023.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia:)