Spotkania z doradcami zawodowymi

3.11.2021  na godzinie wychowawczej klasa 8b spotkała się z przedstawicielkami Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Grodzisku Wlkp., Panią Kingą Tonder – Krzyżanek, pedagogiem i doradcą zawodowym oraz Panią Katarzyną Noskowicz, terapeutą integracji sensorycznej oraz psychologiem. Uczniowie dowiedzieli się, jakie mają możliwości wyboru szkół ponadpodstawowych, jakie szkoły znajdują się najbliżej Grodziska i jakie oferują możliwości kształcenia. Panie zwróciły uwagę na to, czym należy kierować się przy wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej, a jakich błędów nie popełniać. Każdy uczeń otrzymał test preferencji zawodowych, który pomaga określić własne zainteresowania i zdolności. Uczniowie dowiedzieli się także, jakie strony internetowe pomogą im uzyskać szczegółowe  informacje o specyfice pracy, wymaganiach i umiejętnościach, ścieżce edukacyjnej oraz zapotrzebowaniu na rynku pracy interesującego ich zawodu.

Bardzo dziękujemy  za przekazanie cennych wskazówek, które z pewnością pomogą w podjęciu trudnej decyzji dotyczącej dalszego kształcenia.