Zabawa sztuką

W realizowanym, tegorocznym projekcie “ Zabawa sztuką” uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej poznają twórczość światowych malarzy. Oglądają ich obrazy w wirtualnych muzeach i na podstawie obejrzanych dzieł wykonują postawione przez panią Anitę zadania.
Po rozmowie o “Drzewie życia” Gustava Klimta powstały złote drzewa na żółtych kartkach, a także prace techniką frottage. Uczniowie obejrzeli również obrazy amerykańskiego malarza pop – artu Jaspera Johnsa. Ukryte liczby stały się inspiracją do wykonania prac pastelami. Zabawa była tym bardziej udana, że po wystawieniu prac, próbowaliśmy odszukać liczby stojąc w oddali. Trzeba koniecznie zaznaczyć, że wszystkie prace wykonywane w ramach projektu są malowane samodzielnie przez uczniów klas 1-3. Nie ma tu miejsca na “tylko kolorowanie” – stawiamy na twórczość.