Projekt pt. “LEKCJE Z KLASĄ. JAK ODCZYTYWAĆ EMOCJE?”

W tym roku szkolnym klasa 4d bierze udział w bardzo ciekawym projekcie pt.: “LEKCJE Z KLASĄ. JAK ODCZYTYWAĆ EMOCJE?”
Projekt ten jest organizowany przez Uniwersytet Dzieci. W miniony piątek podczas godziny wychowawczej zrealizowaliśmy pierwsze z ośmiu zajęć. Podczas zajęć zastanawialiśmy się, CO ZROBIĆ, BY POZNAĆ SIĘ BLIŻEJ? Na początku zajęć obejrzeliśmy krótki film, o tym, co to znaczy zrobić “dobre pierwsze wrażenie”. Film ten skłonił nas do refleksji, czy naprawdę pierwsze wrażenie jest tak istotne w relacjach z innymi ludźmi. Doszliśmy do wniosku, że pierwsze wrażenie jest często mylne i aby tak naprawdę poznać drugą osobę, potrzeba czasu. Po filmiku zagraliśmy w parach we grę: CO SIĘ ZMIENIŁO? Przez 30 sekund przyglądaliśmy się sobie. Następnie jedna osoba z pary odwracała się plecami, a druga w tym czasie zmieniała coś w swoim wyglądzie. Zadanie polegało na tym, aby odgadnąć, co zmieniło się w wyglądzie danej osoby. Było przy tym dużo uśmiechu.. Pomysły uczniów były bardzo zabawne i kreatywne. Następnie przy pomocy kart do gry DIXIT staraliśmy się odgadnąć, która karta najlepiej odzwierciedla nasz charakter. Na samym końcu zajęć zagraliśmy w INTEGRACYJNE BINGO. Podczas zabawy uczniowie chodzili między sobą i zbierali nowe informacje na swój temat, np. Kto jest jedynakiem, kto ma w domu psa, kto nie lubi pizzy. Lekcja wychowawcza o emocjach bardzo nam się spodobała. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcie.