Projekt Londyn

W ubiegłym tygodniu zakończył się projekt pt.”Londyn” zrealizowany w kasie 1c pod kierunkiem pani Magdaleny Finc. Projekt trwał dwa tygodnie,w tym czasie uczniowie mieli możliwość poznana stolicy Wielkiej Brytanii pod względem kulturowym i turystycznym oraz nauki słownictwa angielskiego związanego z tematyką projektu.
Zaangażowanie uczniów było bardzo duże, wykonali książeczki o Londynie, kartonowe konstrukcje przedstawiające najważniejsze atrakcje turystyczne miasta: Big Ben,London Eye,Tower Bridge,czerwoną budkę telefoniczną oraz czerwony autobus.Zaproszona została również pani Kasia z gimnazjum, która opowiadała o ostatniej wycieczce z młodzieżą do Londynu.Uczniowie byli również z wizytą w bibliotece, gdzie pani Jadzia zapoznała ich z postacią niedźwiadka Paddingtona.Projekt zakończył się przyjęciem u królowej Elżbiety II na słynnej herbatce o five o’clock i poczęstunkiem, który wcześniej uczniowie sami przygotowali. Na przyjęcie została zaproszona klasa 1b, która miała możliwość zobaczenia prac wykonanych przez swoich rówieśników, posłuchania piosenki wykonanej w języku angielskim,obejrzenia filmiku o Londynie, jak również uczestnictwa w quizie dotyczącym stolicy Wielkiej Brytanii i degustacji czekoladowych przysmaków.

Magdalena Finc