Avatarek 2019

28 lutego 2019 roku w Zespole Szkół Technicznych w Grodzisku Wielkopolskim odbył się półfinał VIII edycji Konkursu Informatycznego AVATAREK organizowanego dla szkół gimnazjalnych, szkół podstawowych m.in. miasta i powiatu poznańskiego oraz grodziskiego. Na tym etapie swoją wiedzę sprawdzili reprezentanci naszej szkoły, uczniowie klasy 3b Mikołaj Drgas oraz Jakub Stachowski. Zakres wiedzy obejmował szeroko pojętą wiedzę z informatyki na poziomie gimnazjum oraz wykraczającą poza podstawę programową. Do rozwiązania zawodnicy mieli test, na który składało się 50 pytań na platformie Moodle (60 minut). Niestety naszym chłopakom nie udało się awansować do finału, który zostanie rozegrany tradycyjnie w Rokietnicy, chociaż osiągnięty wynik ponad 70% jest bardzo dobry. Na zakończenie, wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody, które wręczyła Pani Dyrektor Anna Matysiak wspólnie z Panem Starostą Sławomirem Górnym i organizatorami.

Wojciech Starosta