Piernikowe warsztaty

Środa 7 grudnia był dla uczniów klasy 1a bardzo słodki. Dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach zdobienia pierników w pracowni cukierniczej Państwa A. J. Kachlickich. Mistrzowie cukiernictwa: pan Maciej Pięta i pan Ryszard Wawrzyniak pokazywali dzieciom w jaki sposób należy zdobić pierniki. Każde dziecko samodzielnie wykonywało niepowtarzalne pierniczki. Podczas pobytu w pracowni największe wrażenie na dzieciach zrobiły krany, z których leciała gorzka, mleczna i biała czekolada. Nad całością czuwał sam Jan Kachlicki.

Były to niesamowicie smaczne i pachnące warsztaty. Teraz dzieci będą mogły nauczyć swoje mamy, jak należy przygotować pierniki.

Dziękujemy bardzo Panu Janowi Kachlickiemu za możliwość uczestniczenia w świątecznych warsztatach. Jednocześnie zachęcamy wszystkich do spróbowania przepysznych wyrobów z jego cukierni.

Klasa 1a z wychowawczynią Iwoną Skrzypczak.