Wycieczka klasy 6a

W dniu 7 grudnia 2022 klasa 6a wybrała się na wycieczkę do Rakoniewic. Uczniowie dzięki uprzejmości pana Arkadiusza Pawłowskiego zastępcy burmistrza Rakoniewic mieli okazję zwiedzić Pałac Czarneckich, w którym obecnie mieści się Urząd Miejski Gminy Rakoniewice. Poznali historię pięknego neorenesansowego budynku otoczonego urokliwym parkiem. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa i podziwianie zgromadzonych tam eksponatów, które ukazywały rozwój pożarniczej myśli technicznej na przestrzeni wielu lat. Wizyta w muzeum była również okazją do przypomnienia uczniom o zasadach bezpieczeństwa i sposobach zapobiegania pożarom w mieszkaniach oraz lasach. Dużo emocji wśród uczniów wywołała możliwość uruchomienia przez nich ręcznej syreny alarmowej a także zjazd prawdziwym strażackim ślizgiem. Kulminacyjnym punktem programu były bożonarodzeniowe warsztaty zorganizowane dzięki uprzejmości pani Gizeli Ziółkowskiej dyrektor Rakoniewickiego Ośrodka Kultury. Powstało wiele pięknych ozdób, których tworzenie wprawiło wszystkich w świąteczny nastrój. Uczniowie 6a pełni pozytywnych wrażeń wrócili do Grodziska i bardzo polecają taką wycieczkę społeczności naszej szkoły.