Pasowanie na pierwszoklasistę :)

30.09.2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 odbyło się pasowanie 51 uczniów klas I na pierwszoklasistę. Uczestniczyli w nim Burmistrz Miasta i Gminy Grodzisk Wielkopolski p. Henryk Szymański, przewodniczący Rady Miejskiej pan Marek Kinecki, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa ksiądz Cezary Bukowski, przewodnicząca Rady Rodziców pani Anita Fabiś-Palicka oraz rodzice uczniów.

Uroczystość miała niezwykły charakter. Najpierw pani dyrektor Beata Kalinowska powitała wszystkich jej uczestników, później prezentowali się już sami uczniowie. Musieli wykazać się umiejętnościami i wiedzą, które w ostatnim czasie zdobyli, a pomagały im w tym ich wychowawczynie: pani Elżbieta Błażejewska, pani Grażyna Piechota-Napierała, pani Agnieszka Skórnicka, pani Magdalena Bąk, które równie mocno przeżywały występy swoich wychowanków.

Pierwszoklasiści bardzo starali się, aby tego dnia jak najlepiej zaprezentować się przed rodzicami i zaproszonymi gośćmi. Po ich występie nastąpił bardzo uroczysty moment – pasowania na pierwszoklasistę Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wielkopolskim, którego dokonała dyrektor szkoły pani Beata Kalinowska.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy składali uczniom życzenia oraz przekazywali upominki z okazji tego niezwykłego dla każdego dziecka święta.

Po uroczystości uczniowie razem z rodzicami przeszli na boisko szkolne, na którym odbyło się poświęcenie placu zabaw przeznaczonego właśnie dla nich. Mamy nadzieję, że będzie on przez wiele lat służył kolejnym pokoleniom pierwszaków, którzy przybywać będą do Szkoły Podstawowej Nr 2.

Ogromne gratulacje dla wszystkich pasowanych uczniów!

 

zdjęcia w galerii