Nawiązanie  współpracy z uczniami szkół w miastach partnerskich Grodziska Wlkp

W dniu 13.04.2022 r. grupa uczennic z Koła Projektowego pod nazwą “Nawiązanie  współpracy z uczniami szkół w miastach partnerskich Grodziska Wlkp.” w składzie: Barbara Gauza, Nikola Juchacz, Zuzanna Gulcz z 7c oraz Marta Trzciołek i Natalia Kubiak z 7b, pod opieką pań Anety Weryszko oraz Anity Fabiś-Palickiej, skontaktowały się  za pomocą wideokonferencji z zaprzyjaźnioną szkołą na Litwie. Zaangażowani w projekt uczniowie z obu szkół przedstawili prezentacje multimedialne. Jako pierwsi swoje miasto zaprezentowali uczniowie z Biržai na  Litwie, a następnie my przedstawiliśmy historię naszej szkoły.

Była to możliwość porozmawiania  w języku angielskim i poznania osób, z którymi do tej pory wymienialiśmy listy. Tematów do rozmów nie brakowało, rozmawialiśmy o sobie, a także o wielkanocnych tradycjach, czytaniu książek oraz o tym jakie miasto chcielibyśmy odwiedzić w przyszłości. Spotkanie było bardzo ekscytujące i  uważamy, że powinniśmy to powtórzyć 🙂