MIĘDZYKLASOWA WYCIECZKA DO POZNAŃSKIEGO ZOO

W minioną środę, 20 października 2021 r. uczniowie klas 5b i 5c wzięli udział w edukacyjnej wycieczce do Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu. Dla wszystkich uczestników wyjazdu była to doskonała okazja, aby wspólnie z opiekunami spędzić czas w niezwykłych okolicznościach przyrody i odbyć pouczający spacer łączący teoretyczną wiedzę z praktyczną obserwacją żywych zwierząt. Nasi wychowankowie mogli poznać codzienne życie ogrodu zoologicznego, usłyszeć podstawowe informacje dotyczące tego, jak zwierzęta przystosowały się do życia w różnych warunkach środowiska naturalnego, o jakich porach doby przejawiają aktywność oraz jaki preferują pokarm.

 Podczas spotkania z pracownikami ZOO odbyła się również „żywa lekcja” ekologii: Na ratunek ginącym gatunkom. Poruszała ona problematykę zwierząt, które przetrwały dzięki ogrodom zoologicznym, tych które są na skraju wymarcia oraz tych, których z roku na rok jest coraz mniej i wymagają ochrony. W ten sposób klasy poznały historię odratowanych z niebezpiecznego transportu tygrysów o imionach Gogh i Kan, pozyskanych od nieodpowiedzialnych hodowców lwów Leosia i Kizi oraz zmuszanego do pracy w cyrku niedźwiedzia Baloo. Wycieczce towarzyszyły zatem emocje, które na pewno pozostaną w pamięci jej uczestników.