Konkurs Historyczny Bohaterowie Powstania Wielkopolskiego

6 grudnia 2019 r., w Szkole Podstawowej Nr 2 w Grodzisku Wielkopolskim odbyła się trzecia już edycja Gminnego Konkursu Historycznego „Bohaterowie Powstania Wielkopolskiego”. Konkurs dotyczący Powstania wielkopolskiego jest dla nas szczególnie ważny, ponieważ to właśnie z budynku naszej szkoły wyruszała do walki I Grodziska Kompania Powstańcza.

Celem konkursu jest współpraca między szkołami w gminie, kształtowanie postaw patriotycznych, znajomość życiorysów postaci zasłużonych dla zwycięskiego powstania.
W tym roku byli to: Włodzimierz Bogusławski, Antoni Thum, Antoni Janus, Władysław Kabsch, Józef Skrzydlewski, Kazimierz Zenkteler, Stanisław Maeusel, Kazimierz Knoll
i ksiądz Tadeusz Styczyński. Uczestnicy konkursu musieli się także zmierzyć z zadaniami dotyczącymi historii powstania na ziemi grodziskiej.

W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych w Ptaszkowie, Grąblewie, Kąkolewie oraz uczniowie szkoł podstawowych w Grodzisku Wlkp. – SP 1, SP 2, SP 4.

W kategorii klas IV – VI zwyciężyli:

I miejsce – Radosław Mańkowski SP 4 w Grodzisku Wlkp.

II miejsce – Maria Pałyga SP 4 w Grodzisku Wlkp.

III miejsce – Aleksandra Soloch SP 2 w Grodzisku Wlkp.

W kategorii klas VII – VIII zwyciężyli:

I miejsce – Wojciech Jackowski  SP 1 w Grodzisku Wlkp.

II miejsce – Kamil Rataj SP 2 w Grodzisku Wlkp.

III miejsce – Aleksandra Owsiana SP 2 w Grodzisku Wlkp.

Gratulacje !!!

Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom bardzo dziękujemy za udział w konkursie
i zapraszamy do dalszej współpracy w kolejnych edycjach.