Klasa 1a poznaje pracę górnika

Barbórka to dobra okazja do tego, by najmłodszym pokazać, że górnicy to nie tylko ci którzy wydobywają węgiel, ale również ropę i gaz. Dzięki uprzejmości pana Damiana Szymankiewicza uczniowie klasy 1a mieli okazję zapoznać się pracą górnika.

Dzieci obejrzały film, który w prosty sposób opowiada, jak powstaje ropa i gaz, jak jest wydobywany i do czego może służyć. Największą atrakcją okazał się górniczy mundur pana Damiana oraz czapka górnicza – “czako” . Zdobytą podczas zajęć wiedzę dzieci sprawdziły rozwiązując quiz.

Na zakończenie każdy uczeń otrzymał czapkę górniczą oraz specjalną zawieszkę i słodki upominek. Klasa 1a wraz z wychowawcą Magdaleną Bąk serdecznie dziękuje panu Damianowi Szymankiewiczowi za okazaną pomoc, dostarczone materiały oraz pomoce wykorzystane podczas zajęć.

Z okazji święta Barbórki Panu Damianowi i wszystkim Górnikom życzymy wszystkiego najlepszego!