IX Towarzyski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt

24 maja 2018 roku w Grodziskiej Hali Sportowej odbył się IX Towarzyski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt organizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wlkp. Uroczystego otwarcia dokonała pani vice-dyrektor SP 2 pani Aleksandra Majcherek, która życzyła uczestniczkom sportowego ducha walki oraz gry fair play . W rozgrywkach udział wzięło 7 zaprzyjaźnionych drużyn z terenu powiatu grodziskiego, łącznie ponad 80 dziewcząt. Gościliśmy szkoły z Konojadu, Rakoniewic, Kąkolewa, Ptaszkowa oraz Grodziska Wlkp. – SP1 i SP4. Po zaciętej i emocjonującej walce wyłonione zostały zwyciężczynie turnieju. I miejsce zdobyły dziewczęta z Konojadu, które wywalczyły Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2. Reprezentacja SP 2 i jednocześnie gospodarz turnieju – zajęły II miejsce.  III miejsce przypadło drużynie z Rakoniewic. Kolejne miejsca: IV miejsce – SP Kąkolewo, V miejsce – SP1, VI miejsce – SP Ptaszkowo, VII miejsce – SP4 Grodzisk Wlkp.

W trakcie rozgrywek wyłonione zostały najlepsze zawodniczki poszczególnych drużyn: SP Konojad – Martyna Nowak, SP2 Grodzisk – Nadia Wojciechowska, SP Rakoniewice – Weronika Szyper, SP Kąkolewo – Patrycja Kuleczka, SP1 Grodzisk – Julia Dziamska, SP Ptaszkowo – Martyna Kandulska,  SP4 Grodzisk – Natalia Jazurek.

Tytuł i statuetkę najlepszego strzelca uzyskała Karolina Kowalska z SP 2 w Grodzisku Wlkp., a tytuł i statuetkę najlepszego bramkarza zdobyła Zuzanna Nowak z Konojadu.

Organizatorkami i pomysłodawczyniami dziewiątego już Towarzyskiego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt są Iwona Skrzypczak i Hanna Mazurkiewicz. Nad prawidłowym przebiegiem gry czuwali sędziowie – Michał Paszke i Bartosz Humerski.

Uroczystego podsumowania turnieju oraz wręczenia pucharów i nagród rzeczowych dokonała pani vice dyrektor Aleksandra Majcherek, która była pod wrażeniem waleczności i sportowego ducha walki zawodniczek.

Wszystkim drużynom gratulujemy i zapraszamy za rok!