Dzień Głośnego Czytania

Dzień 29 września co roku obchodzony jest jako Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Wzorem lat ubiegłych nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Grodzisku Wlkp. włączyli się do tej akcji. Jej celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Głośne czytanie tekstów literackich jest motywem przewodnim tego ŚWIĘTA, dlatego w każdej klasie (od II do VIII) uczniowie i nauczyciele na pierwszych godzinach lekcyjnych czytali fragmenty wybranych przez siebie książek. Natomiast w klasach pierwszych pojawili się tego dnia nauczyciele bibliotekarze, którzy przeczytali uczniom utwór „Franklin i książka z biblioteki”, przypominając że o książki należy dbać i zachęcali pierwszoklasistów do korzystania ze szkolnego księgozbioru. Warto nadmienić, iż dzięki wsparciu finansowemu z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa od września tego roku zbiory biblioteczne wzbogacają się o nowości wydawnicze przeznaczone szczególnie dla najmłodszych uczniów.

Dzisiejszy dzień społeczność naszej szkoły spędziła pod hasłem wziętym z Cycerona: „Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli.”