“Dzień Głośnego Czytania”

Kto czyta książki, żyje podwójnie”

Umberto Eco

 W ramach kampanii ogólnopolskiej biblioteka szkolna zaprosiła nauczycieli do wzięcia udziału w Dniu Głośnego Czytania, który przypada 29 września.

Nauczyciele i uczniowie czytali tego dnia na lekcjach fragmenty literatury dziecięcej i młodzieżowej. Bibliotekarze czytali dzieciom w świetlicy szkolnej między innymi: „Tajemnice końskiej zagrody” Magdy Podbylskiej, „W stadninie koni” Grażyny Nowak czy „Nowe kłopoty detektywa Pozytywki” Grzegorza Kasdepke. Uczniowie mogli zobaczyć też prawdziwą pozytywkę, od której pochodzi nazwisko detektywa czytanej lektury. Mieli też możliwość zrobienia pacynki do bajki o trzech świnkach.

Mamy nadzieję, że choć trochę zachęciliśmy uczniów naszej szkoły do częstszego sięgania po książkę.