“Awantura o Powstanie”

Pierwsze miejsce szkolnej reprezentacji w konkursie historycznym “Awantura o Powstanie”.
W poniedziałek, 19 marca 2018 r. odbył się drugi, finałowy etap konkursu historycznego “Awantura o Powstanie”. Jego organizatorem był Zespół Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim. Za najważniejszy cel konkursu określono upamiętnienie, przypadającej w tym roku, 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Wzięły w nim udział reprezentacje oddziałów gimnazjalnych, wchodzących obecnie w skład szkół podstawowych, z Konojadu, Kamieńca, Rostarzewa oraz grodziskich czwórki i dwójki. Zgodnie z zamysłem organizatorów, konkurs przybrał formę popularnego niegdyś teleturnieju, łączącego elementy planowania, strategii, ekonomii (rozporządzanie otrzymanymi punktami) i rozrywki. Przede wszystkim liczyły się jednak wiedza oraz umiejętność współpracy zespołu.
Cieszymy się bardzo, że to uczniowie Naszej Szkoły sięgnęli po najwyższe laury. Zwycięską drużyną okazał się zespół, w którego skład weszli: Monika Miś z klasy II f, Eryk Przybylak z klasy II d i Bartosz Rogoziński z klasy III e. Składamy im serdeczne gratulacje i dopingujemy do dalszej pracy.

zdjęcia w galerii