Święto szkoły

Dnia 25 stycznia 2018 roku w auli naszej szkoły odbyły się apele upamiętniające wybuch powstania wielkopolskiego. Nasi patroni, powstańcy wielkopolscy,  od lat inspirują nasze święto.

Główny apel odbył się o godzinie 10.00 i brali w nim udział zaproszeni goście, przedstawiciele władz miasta oraz Rady Rodziców naszej szkoły .  W części oficjalnej, pani dyrektor Beata Kalinowska, w swoim przemówieniu, przybliżyła tradycję naszego święta, a także podsumowała pierwsze półrocze roku szkolnego 2017/1018. Na scenie pojawili się najlepsi uczniowie szkoły, którzy osiągnęli średnią 5 i więcej, a także wzorowe lub bardzo dobre zachowanie i otrzymali nagrody książkowe. Takich uczniów było blisko czterdziestu. Ponadto podsumowano konkursy wokół patrona szkoły i wręczono nagrody . Głos zabrali również zastępca burmistrza Grodziska Wielkopolskiego pan Piotr Hojan oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Anita Palicka.

W części artystycznej naszego święta, grupa uczniów oraz chór, przedstawili inscenizację zatytułowaną “Z pamiętnika powstańca…”.

Była to inscenizacja oparta na autentycznych wydarzeniach z czasów powstania wielkopolskiego, opowiedziana współcześnie przez Jurka i Bartka, którzy na strychu odnaleźli pamiątki po dziadku powstańcu. Młodzi aktorzy dostarczyli widzom moc wzruszeń i otrzymali gromkie brawa. Kolejnemu pokoleniu zostały przybliżone historyczne chwile z życia naszej małej ojczyzny- Wielkopolski. Za przygotowanie apelu odpowiedzialni byli nauczyciele: mgr Daria Makoś, mgr Katarzyna Włodarkiewicz, mgr Paweł Nowak i mgr Mirosław Mądry.

zdjęcia w galerii