Alarm przeciwpożarowy w SP2

10.10.2018 r. w grodziskiej Dwójce strażacy przeprowadzili ćwiczenia ratunkowe z użyciem nowoczesnego sprzętu. Zainicjowali sztuczne zadymienie poszczególnych korytarzy, imitujące pożar. Ze względu na tę okoliczność uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi szkoły w szybkim tempie zostali ewakuowani z budynku.

Przeprowadzono również działania polegające na ratowaniu osób poszkodowanych w czasie „pożaru”.

Uczniowie zgromadzeni w bezpiecznej odległości na boisku z zainteresowaniem przyglądali się działaniami grodziskich strażaków, podziwiali ich zręczność i tempo przeprowadzonej akcji – na szczęście tylko pozorowanej.

Takie akcje przyczyniają się do zwiększenia świadomości uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia pożarem.

Społeczność SP2 dziękuje Strażakom z Państwowej Straży Pożarnej za sprawne przeprowadzenie akcji!