1A i 1C poznaje historię i legendy Grodziska Wlkp.

W czwartek 27 lutego 1A i 1C wraz ze swoimi wychowawczyniami: Iwoną Skrzypczak i Elżbietą Paluch odwiedziły Muzeum Ziemi Grodziskiej. Uczniowie poznali historię naszego miasta oraz związane z nim legendy, a w szczególności legendę o cudach św. Bernarda. Spotkanie z kustoszami muzeum było dla dzieci bardzo ciekawe i pasjonujące. Dzieci obejrzały eksponaty związane z historią naszego miasta oraz wystawę przedstawiającą działania polskich wojsk na Bliskim Wschodzie. Bardzo dziękujemy kustoszom naszego muzeum, panom: Dariuszowi Matuszewskiemu, Andrzejowi Chróstowi oraz Piotrowi Pośpiechowi za ciepłe przywitanie i przybliżenie nam historii. Na zakończenie i podsumowanie wycieczki dzieci przeszły pod Ratusz, Pompę i pomnik św. Bernarda.