9 maja w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Grupy Miłośników Kolarstwa Tandhem- NTONBIKE Team, Pana Tomasza Zawiszę i Pawła Franz. Panowie w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli o swojej pasji pokonywania tysięcy kilometrów na rowerze. Pasjonaci rowerów nie zapomnieli również powiedzieć dzieciom o obowiązkowym wyposażeniu każdego rowerzysty oraz o bezpiecznym poruszaniu się na drodze . Szczególną uwagę zwrócili na rolę jaką spełnia kask, który może uratować nam życie w przypadku kolizji. W drugiej części spotkania uczniowie przywitali przedstawiciela policji Panią Aleksandrę Hoffman, która wzbogaciła prelekcję mówiąc o zasadach ruchu drogowego. Wspólnie dokonano rozdania nagród wszystkim uczniom, którzy brali udział w szkolnym konkursie plastycznym „Bezpieczni na rowerach”.Nagrodzeni uczniowie to:

Kategoria klas I-III

1. Nina Palicka kl. 3a

1.Marta Jarosz 3a.

2. Wojciech Wojciechowski kl. 2c

3. Kaja Kołodyńska kl. 1b.

Kategoria klas IV-VI

1. Nikodem Urbanek kl.5b

2. Jakub Nowacki kl.6c

Kategoria klas VII-VIII

1. Eliza Zuzak kl. 8a

2. Nicol Kukawa kl.8a

Wraz z Panią Policjantką szkołę odwiedził dobrze dzieciom znany „Pan Pyrek”, którego dzieci przywitały gromkimi brawami.

Spotkanie zakończyliśmy wspólnym zdjęciem. Serdeczne podziękowania składamy firmie PSB „MRÓWKA” w Grodzisku Wlkp., za włączenie się do szkolnej akcji „Bezpieczni na rowerach”

oraz przekazanie kamizelek i elementów odblaskowych naszym uczniom. Wszystkim życzymy bezpiecznej jazdy rowerowej.