Życie to jest teatr…

Klasa 5d wraz z opiekunkami: p. P. Szeszułą, p. D. Miś-Ciesielską i p. J. Ratajczak wybrała się w piątek, 18.10.24., pociągiem do teatru. Uczniowie obejrzeli spektakl “Kopciuszek” – była to współczesna interpretacja klasycznej baśni braci Grimm pt.”Kopciuszek” o nastolatkach zatopionych w świecie internetu, smartfonów i wirtualnej rzeczywistości. Główna bohaterka nie pasuje do współczesnego świata. Nie liczą się dla niej lajki czy popularność. Przyrodnie siostry dokuczają jej z tego powodu, przeżywając Kopciuszkiem. Cwane i żądne sławy dziewczyny wykorzystują jej naiwność i nagrywają ośmieszające ją filmiki. Hejterskie nagrania trafiają do sieci i ranią uczucia dziewczynki. Wyobcowanie Kopciuszka postanawia wykorzystać także zła macocha, która pod pretekstem dobrego wychowania zleca jej wszystkie, nawet najcięższe prace domowe. Osamotniona i pozbawiona wsparcia dziewczynka, ucieka w świat fantazji i magii.

Uczniowie już na samym początku byli zafascynowani miejscem, w którym się znaleźli Wiele emocji wzbudziły wśród nich wspaniała scenografia, kostiumy, oświetlenie i nowoczesna muzyka.

Sztuka bardzo wszystkim się podobała, do Grodziska powróciliśmy pełni wrażeń, z uśmiechem na twarzy, nową wiedzą oraz odrobiną teatralnej magii.