Zlot

W czwartek 7 czerwca 2018 roku w Gnieźnie zagościły delegacje szkół, które w swoim imieniu noszą pamięć o uczestnikach niepodległościowego zrywu Wielkopolan sprzed stu lat.

Kilkanaście placówek szkolnych z Wielkopolski i nie tylko pojawiło się w Gnieźnie, by wziąć udział w zlocie szkół, organizowanym z okazji setnej rocznicy wybuchu powstania 1918-1919. Wszyscy przybyli na zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. mjr. Mateusza Zabłockiego, gdzie w czwartkowe popołudnie w sali sportowej odbyła się oficjalna inauguracja trzydniowej imprezy.

Na miejscu, po wprowadzeniu sztandarów szkolnych wszystkich placówek, które odpowiedziały na zaproszenie zlotu, odśpiewano hymn “Dwójki”, po czym dyrektor placówki Katarzyna Różańska powitała wszystkich zgromadzonych gości. Po krótkim akcencie artystycznym w wykonaniu jednej z uczennic, wszyscy przeszli w paradzie na Rynek, gdzie po kolejnych słowach skierowanych do wszystkich, wykonano wspólne zdjęcie i wypuszczono do nieba białe i czerwone balony.

Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy, w skład którego wchodzą Zuzanna Mańkowska, Marta Rzeźnik i Nikodem Grys wraz z opiekunem panem Jarosławem Kaminiarzem.

zdjęcia w fotogalerii