Żeby Polska była Polską…

Żeby Polska była Polską…

Te słowa były myślą przewodnią uroczystego apelu z okazji Święta Niepodległości, który odbył się w naszej szkole 10 listopada b.r.
Uroczystą akademię przygotowali uczniowie klasy 8d wraz z paniami: M.Świtałą, P.Szeszułą i I.Lesińską-Paluch.
Dyrekcja, kadra pedagogiczna oraz uczniowie zebrali się w auli, aby wysłuchać montażu słowno-muzycznego. Przeniósł on zgromadzonych w klimat zadumy i patriotycznej refleksji.Uczniowie 8 d zabrali nas w podróż do przeszłości, która pokazała, jakie Polska przeżyła dzieje i jak bardzo pragnęła wolności.
Akademia miała przede wszystkim przypomnieć o trudnych czasach, kiedy Polska jako kraj nie istniała na mapie Europy i uświadomić, że mamy dziś szczęście dorastać i żyć w wolnym kraju. Bo, aby człowiek wiedział, dokąd zmierza, musi wiedzieć, skąd pochodzi.