Zachowaj Trzeźwy Umysł!

Jak co  roku uczestniczymy w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł  łącząc profilaktykę z edukacją i zabawą. W 2020 roku działania profilaktyczne Zachowaj Trzeźwy Umysł będą organizowane pod hasłem: DorastaMY AsertywNIE. 👇

Nasza szkoła  aktywnie uczestniczy w wydarzeniach organizowanych w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. W tym roku bardzo gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w proponowanych konkursach.

  1. Konkurs „Wehikuł czasu. Mój najszczęśliwszy dzień!”.

Waszym zadaniem będzie wzięcie udziału w konkursie pt. „Wehikuł czasu. Mój najszczęśliwszy dzień!” W ramach konkursu zachęcam do wykonania pracy plastycznej lub literackiej, prezentującej dowolny dzień z przeszłości lub przyszłości, który według wyobraźni i kreatywności uczestnika konkursu był wyjątkowy (spotkanie, miejsce, osoba).

Kto może wziąć udział? Uczniowie naszej szkoły z klas I – VIII.

Termin konkursu: na prace czekamy do 15.09.2020 roku.

  1. Krzyżówka.

Wysil główkę i rozwiąż krzyżówkę, a później prześlij hasło na naszego e-maila: biuroztu@gmail.com lub krzyzowka2020@trzezwyumysl.pl.

W razie problemów, zgłoś się do nas i wspólnie prześlemy rozwiązanie.

Czekamy na wiadomość : pedagog szkolny

Anna Matuszewska, Katarzyna Kaczmarek

https://www.trzezwyumysl.pl/wp-content/uploads/2020/03/Konkurs-krzyz%C3%B3wkowy.pdf

3.  Zaprojektuj własną pocztówkę w konkursie „Sport to zdrowie – pocztówka dla przyjaciela”.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie „Sport to zdrowie – pocztówka dla przyjaciela” jest dostarczenie do 15 września 2020 roku pracy konkursowej wykonanej na pustej stronie pocztówki (znajdującej się w materiałach pakietu kampanii ZTU) do sekretariatu szkoły. Możesz też zrobić fotografię pocztówki i wysłać ją na na maila organizatora kampanii: pocztowka@trzezwyumysl.pl lub biuroztu@gmail.com

  1. Tola i Tymek.

Zadaniem uczestników konkursu „TYMEK I TOLA NA EKOLOGICZNEJ ŚCIEŻCE” jest stworzenie zdjęcia lub kolażu zdjęć, na którym uczestnicy konkursu zobrazują w jaki sposób Tymek i Tola dbają o ekologię. Tymek i Tola to papierowe postaci typu „origami”.

Wizerunki Tymka i Toli można pobrać klikając w poniższy niebieski przycisk. Pobrane materiały należy wydrukować i złożyć według załączonej instrukcji, tak aby w finalnym efekcie powstały tekturowe wersje przedstawiające postacie Tymka i Toli. Postacie Tymka i Toli muszą zostać wykorzystane w pracy konkursowej.

https://www.trzezwyumysl.pl/wp-content/uploads/2019/12/tymek_i_tola.pdf

Zdjęcia uczniów danej klasy zostaną zebrane i umieszczone w jednej pracy konkursowej.

Termin konkursu: na prace czekamy do 5.09.2020 roku.

Życzymy  powodzenia!

Pedagodzy szkolni Anna Matuszewska, Katarzyna Kaczmarek