XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

17 listopada był dniem, na który czekali wszyscy miłośnicy matematyki. W tym dniu obchodziliśmy bowiem XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To wydarzenie, które co roku gromadzi tysiące uczniów, nauczycieli i rodziców. Nasza szkoła aktywnie wzięła udział w tym przedsięwzięciu. Otrzymaliśmy licencję upoważniającą do zorganizowania akcji u nas.

Najważniejszym punktem programu były egzaminy z tabliczki mnożenia. Uczestniczyli w nich nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale także nauczyciele, rodzice, a nawet inni mieszkańcy Grodziska Wielkopolskiego. Była to wspaniała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności i wiedzy, ale też do nauki w atmosferze zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy.

W każdej klasie przeprowadziliśmy konkurs o tytuł Klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia, a następnie wyłoniliśmy Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia, którym została uczennica klasy 7b – Zofia Kowalska🥳🥇.

Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia i przyczynić się do promowania nauki matematyki😀 Już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję!

A. Kostyra

S. Roguska