“Wyszyński, Wojtyła – kapłani Kościoła, ojcowie narodu, mężowie stanu”.

28 maja odbył się VIII finał Wojewódzkiego Konkursu Wyszyński, Wojtyła – kapłani Kościoła, ojcowie narodu, mężowie stanu Organizatorami konkursu byli: Liceum Ogólnokształcące im. Prymasa Tysiąclecia ks. St. Kard. Wyszyńskiego w Opalenicy, Instytut Historii i Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Kolegium Europejskie im. Jana Pawła II w Gnieźnie.

Konkurs przeprowadzony był na terenie Wielkopolski, trwał od 2 lutego  do 28 maja 2018 r. i przebiegał w trzech etapach. Do finału zakwalifikowały się nasze trzy uczennice:

  • Zosia Glapa z klasy II F
  • Emilia Piskorek z klasy III b
  • Klaudia Wlekła z klasy II c

Laureatką konkursu została Klaudia Wlekła zdobywając I miejsce.

Wszystkim finalistką serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Agnieszka Borowiak