Wycieczka klas 7

Dnia 19.11.2019 uczniowie klas: 7a i 7b wraz z wychowawcami oraz opiekunami udali się na wycieczkę do Poznania, której głównym celem było zwiedzanie Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Muzeum to mieści się na Starym Rynku w budynku XVII-wiecznego Odwachu. Przedstawia stuletnią drogę Wielkopolan do niepodległości od udziału w polskich powstaniach narodowych, poprzez ideę pracy organicznej i doświadczenia „Wielkiej Wojny”, po zwycięskie Powstanie Wielkopolskie i wkład Wielkopolan w budowę odradzającego się państwa polskiego. Uczniowie mieli okazję zobaczyć oryginalne wyposażenie wojskowe, przedmioty związane z życiem codziennym powstańców, repliki mundurów, karabinów oraz reprinty ówczesnej prasy. Uczniom naszej szkoły wystawa bardzo się spodobała, poznali nieznane fakty związane z tym jedynym zwycięskim zrywem Polaków. Wiedza ta jest bardzo cenna, ponieważ tematyka Powstania Wielkopolskiego jest szczególnie bliska uczniom naszej szkoły.

Po zwiedzeniu Muzeum uczniowie spędzili czas w parku trampolin Jump Arena. Na początku uczniowie przeszli szkolenie oraz rozgrzewkę, przeprowadzoną przez obsługę parku. W obiekcie czekało wiele atrakcji. Uczestnicy wycieczki korzystali ze ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Pobyt w Jump Arena sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego, rozwijania zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił naszym uczniom, że skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń uczniowie wrócili do Grodziska.