Wycieczka klas 7

Dnia 19.11.2019 uczniowie klas: 7a i 7b wraz z wychowawcami oraz opiekunami udali się na wycieczkę do Poznania, której głównym celem było zwiedzanie Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Muzeum to mieści się na Starym Rynku w budynku XVII-wiecznego Odwachu. Przedstawia stuletnią drogę Wielkopolan do niepodległości od udziału w polskich powstaniach narodowych, poprzez ideę pracy organicznej i doświadczenia „Wielkiej Wojny”, po zwycięskie Powstanie Wielkopolskie i wkład Wielkopolan w budowę odradzającego się państwa polskiego. Uczniowie mieli okazję zobaczyć oryginalne wyposażenie wojskowe, przedmioty związane z życiem codziennym powstańców, repliki mundurów, karabinów oraz reprinty ówczesnej prasy. Uczniom naszej szkoły wystawa bardzo się spodobała, poznali nieznane fakty związane z tym jedynym zwycięskim zrywem Polaków. Wiedza ta jest bardzo cenna, ponieważ tematyka Powstania Wielkopolskiego jest szczególnie bliska uczniom naszej szkoły.

Po zwiedzeniu Muzeum uczniowie spędzili czas w parku trampolin Jump Arena. Na początku uczniowie przeszli szkolenie oraz rozgrzewkę, przeprowadzoną przez obsługę parku. W obiekcie czekało wiele atrakcji. Uczestnicy wycieczki korzystali ze ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Pobyt w Jump Arena sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego, rozwijania zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił naszym uczniom, że skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń uczniowie wrócili do Grodziska.

Rozmiar czcionki
Kontrast strony