Wycieczka klas 5b, 6a i 6c

W słoneczny i wyjątkowo ciepły poniedziałek, 17 października, klasy 5b, 6a i 6c wybrały się na wycieczkę do Bydgoszczy. Program zwiedzania obejmował spacer po starej części miasta, rejs statkiem po rzece Brdzie, wizytę w Muzeum Mydła i Historii Brudu. Płynąc statkiem po Brdzie podziwialiśmy pomnik zawieszony na linie, mosty na rzece, mijaliśmy przystanie żeglarskie i kajakowe. Podczas spaceru przechodziliśmy przez Most Zakochanych, gmach Nowej Opery, byliśmy także na Wyspie Młyńskiej, która jest miejscem odpoczynku i relaksu dla mieszkańców miasta. Podczas wizyty w Muzeum Mydła i Historii Brudu dowiedzieliśmy się, jak wygląda produkcja mydła, jak ludzie utrzymywali higienę w starożytności, średniowieczu, czasach nowożytnych oraz w PRL – u. Uczestnicy wycieczki wzięli także udział w warsztatach z wyrobu mydła. Z własnoręcznie wykonanym mydłem wróciliśmy do Grodziska, planując kolejny wyjazd. Zwiedzanie jest super!