Wycieczka klas 4b i 4d

5 października 2022 roku, klasy 4b i 4d wybrały się w podróż Wehikułem Czasu, do Parku Historycznego Wołkołatka. Przywitał nas surowy woj, przedstawił zasady zwiedzania i rozpoczęła się przygoda. W skansenie poznaliśmy dawne baśnie, piastowską historię, obyczaje, muzykę czyli barwny świat naszych przodków. Zapoznaliśmy się z tajemnicami prastarej puszczy, jej straszydłami, magicznymi drzewami i ludźmi. Próbowaliśmy strzelać z łuku, słuchaliśmy dźwięków wydawanych z dawnych instrumentów muzycznych, a nawet nauczyliśmy się piosenki. Zobaczyliśmy jak mieszkali nasi przodkowie, dawni rzemieślnicy i kmiecie. Przekonaliśmy się, jaka była naprawdę wiedźma. Każdy otrzymał pamiątkową monetę, a w kinie pod dębami obejrzeliśmy film o czasach Mieszka Pierwszego. Zjedliśmy przepyszne kiełbaski pieczone na ognisku i kupiliśmy wiele pamiątek. Polecamy wszystkim taką wycieczkę. Było naprawdę Super !