Wycieczka do Trójmiasta

W dniach 22-24.05.19 r. uczniowie z klas VII a, VII b i gimnazjalnej III c wzięli udział w wycieczce do Trójmiasta.  Pierwszego dnia zwiedzono Gdańsk – Złota Brama, Ratusz, Fontanna Neptuna, Dwór Artusa, Żuraw, Kościół Mariacki. Przejście uliczkami starego miasta, a zwłaszcza wejście na wieżę wspomnianej świątyni, skąd rozciągała  się piękna panorama miasta, przyniosło wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń. Następnie Statkiem Czarna Perła  nasza młodzież popłynęła na Westerplatte, gdzie podczas małej uroczystości patriotycznej złożono pod pomnikiem znicze.

Następnego dnia nasi uczniowie udali się na Hel gdzie odwiedzili fokarium. Kolejną atrakcją było zwiedzenie Muzeum Obrony Wybrzeża. W godzinach popołudniowych młodzież udała się do Władysławowa gdzie miała możliwość min. przejścia się po Alei Gwiazd Sportu.

 Ostatniego dnia pobytu w Trójmieście zwiedzono Gdynię –  Skwer Kościuszki, Akwarium Gdyńskie. Na miejscu podziwiano wspaniałe sylwetki Daru Młodzieży, Daru Pomorza, ORP Błyskawicy. Następnie po przejeździe do Sopotu odbył się spacer po słynnym molo. W godzinach wieczornych nasza młodzież wraz z opiekunami wróciła do Grodziska Wlkp.