Wycieczka 3c

27 września, w Światowym Dniu Turystyki, uczniowie klasy 3c wybrali się na wycieczkę na port lotniczy Ławica w Poznaniu. Poznali historię lotniska oraz zawody, jakie wykonują ludzie na nim pracujący. Mieli okazję zwiedzić terminal pasażerski wraz z antresolą i tarasem widokowym oraz halę odlotów. Zaobserwowali start i lądowanie samolotów pasażerskich oraz ćwiczeniowych. Wcielili się też w rolę turysty, przechodząc przez„ścieżkę pasażera”: otrzymali okazjonalne „karty pokładowe” przy stanowiskach check-in, zapoznali się z zasadami obowiązującymi w trakcie kontroli bezpieczeństwa, przeszli przez kontrolę bezpieczeństwa do hali odlotów. Ciekawą atrakcją był przejazd autokarem po płycie lotniska do siedziby straży pożarnej, gdzie uczniowie poznali ciekawostki z pracy strażaków i zwiedzili strażackie wozy.