Wręczenie nagród V edycji Gminnego Konkursu Historycznego

28 kwietnia 2022 r. odbyło się uroczyste podsumowanie V edycji Gminnego Konkursu „Bohaterowie Powstania Wielkopolskiego”, który odbył się 9 grudnia 2021r. Konkurs swoim patronatem objął Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu.

W rywalizacji wzięli udział uczniowie szkół podstawowych gminy Grodzisk Wielkopolski. Uczestnicy zmagali się z pytaniami dotyczącymi życiorysów grodziskich powstańców – bohaterów Powstania Wielkopolskiego oraz musieli wykazać się wiedzą z zakresu przebiegu historii zrywu. Celem konkursu jest współpraca pomiędzy szkołami, popularyzacja wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim i znajomość dziejów naszej Małej Ojczyzny.

Zmagania konkursowe odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych – młodszej (uczniowie klas 4-6) i starszej (uczniowie klas 7-8).

Laureaci

  • Zuzanna Zeidler – I miejsce (4-6 SP w Grąblewie)
  • Wiktor Kaczmarek – II miejsce (4-6 SP 2 w Grodzisku)
  • Franciszek Kłak – III miejsce (4-6 SP w Ptaszkowie)
  • Radosław Mańkowski – I miejsce (7-8 SP 4 w Grodzisku)
  • Maria Pałyga – II miejsce (7-8 SP 4 w Grodzisku)
  • Dagmara Jakubczak – III miejsce (7-8 SP w Ptaszkowie)

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wygranych.