Wizyta w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu

W dniu Świętego Mikołaja, 06 grudnia 2023 r. w imieniu radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, pana Adama Cukiera, klasa 7b została zaproszona na wycieczkę do Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. Wycieczka składała się z części wizytacyjnej w budynku urzędu oraz lekcji obywatelskiej, która odbyła się na sali plenarnej sejmiku, a udzielona została przez pracownika UMWW. Podczas specjalnej prezentacji uczniowie zapoznali się ze strukturą urzędu, zadaniami samorządu wojewódzkiego, pracą radnych sejmiku oraz wpływie samorządu wojewódzkiego na “małe ojczyzny”. Uczniowie mieli także okazję zwiedzić bardzo nowoczesny budynek, w którym mieści się sejmik oraz przejść specjalną kładką, zamontowaną na wysokości 11 piętra, skąd można było podziwiać panoramę zimowego Poznania. Podczas całej wycieczki towarzyszył nam pan radny, jego asystent oraz przedstawiciel Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.