Wizyta w salonie fryzjerskim klasy 1c

Dnia 21 lutego, w ramach preorientacji zawodowej, uczniowie klasy 1c odwiedzili salon fryzjerski Państwa Edyty i Pawła Stachowiak. Poznali specyfikę pracy fryzjera, przybory, jakie wykorzystuje podczas swoich codziennych działań, rodzaje strzyżeń i możliwości koloryzacji. Dowiedzieli się, jakie umiejętności trzeba posiadać, by być dobrym fachowcem w tej dziedzinie, jakie są zalety wykonywania tego zawodu.

Najciekawsza była jednak część praktyczna, gdzie uczniowie zaobserwowali sposób wykonania przykładowych fryzur. Mieli także okazję nauczyć się prawidłowo myć włosy, suszyć, posługiwać maszynką do strzyżenia i nożyczkami. Dziękujemy Państwu Edycie i Pawłowi Stachowiak – właścicielom salonu za przemiłe i bardzo wartościowe spotkanie, za poświęcony czas i przybliżenie zawodu fryzjera w niezwykle atrakcyjny sposób.