Wielki sukces!

Nie byłoby misji, gdyby nie misjonarki i misjonarze, którzy zdecydowali się opuścić swój kraj i udać się do dalekich krajów, by pełnić misję ewangelizacyjną i pomagać ludziom. W tym roku szkolny Dzieło Pomocy “Ad Gentes” ogłosiło już XX edycję konkursu “MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z MISJI” – Bohaterowie misji.
Patronat honorowy konkursu: Minister Edukacji Narodowej, Abp. Salvatore Pennachio, Nuncjusz Apostolski w Polsce, Bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.
Konkurs odbył się w kategorii literackiej, plastycznej, muzycznej oraz w kategorii scenariusz lekcji dla nauczycieli. W konkursie wzięły udział szkoły podstawowe z całej Polski.
Miło nam poinformować, że nasz uczeń Kacper Kaczmarek zajął II miejsce w kategorii literackiej, dla klas 1-3!!!
Natomiast w kategorii scenariusz lekcji klas 1 – 3, 1 miejsce zajęła Pani Anna Matuszewska!!!
Wielkie brawa!!! Gratulujemy!
Ze względu na pandemię niestety, nie będzie możliwe zorganizowanie uroczystej Gali, jak miało to miejsce w latach ubiegłych. Nagrody i dyplomy przesłane zostaną do szkół.
Zapraszamy do udziału w przyszłym roku szkolnym, organizator Anna Matuszewska.