Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018 odbyła się 04.09.2017 r. o godzinie 12:00 w nowo utworzonej Szkole Podstawowej Nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wielkopolskim. Wzięli w niej udział burmistrz Miasta i Gminy pan Henryk Szymański, przewodniczący Rady Miasta pan Marek Kinecki, dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Grodzisku Wielkopolskim pan Rafał Sikorski, uczniowie klas I, IV i VII, którzy od tego roku szkolnego będą uczęszczać do “starej dwójki” oraz ich rodzice, a także grono pedagogiczne szkoły.

Uroczystość, którą zainicjowała dyrektor szkoły pani Beata Kalinowska, prowadzili gimnazjaliści, którzy powitali swoich młodszych kolegów. Przygotowali też dla nich część artystyczną, która miała na celu umilić pierwsze chwile pobytu w nowej szkole.

Szczególnie serdecznie witani byli jednak tego dnia pierwszoklasiści. Oni też swoje niepokoje i lęki związane z nową szkołą starali się wyrazić w formie poetyckiej na scenie. Ich występ przyjęty został entuzjastycznie, a ślubowanie, którym uczestniczyli, uczyniło ich pełnosprawnymi uczuciami Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grodzisku Wielkopolskim.

Tego dnia pierwszoklasistów czekała jeszcze jedna niespodzianka. Po zakończeniu uroczystości udali się wraz z panem burmistrzem oraz zaproszonymi gośćmi na boisko szkolne, na którym posadzili “swoje” drzewko – symbol ich bytności w tej szkole.

Potem były spotkania z wychowawcami, zwiedzanie klas oraz wędrówki korytarzami nowo wyremontowanej szkoły. Uczestniczyli w nich wszyscy uczniowie szkoły, którzy entuzjastycznie oceniali nowe oblicze “podstawówki”. Z pewnością będzie im tu dobrze w tak pięknie odrestaurowanej placówce.

Rok szkolny 2017/2018 uważamy za rozpoczęty !

Powodzenia dla wszystkich naszych uczniów !

 

zdjęcia w galerii