Udany wyjazd na targi

Dnia 23.03.2018r. na wycieczkę do Poznania na Międzynarodowe Targi Poznańskie udali  się uczniowie z klas:  II E, II F, II C i II A  pod opieką nauczycielek:   Marleny Adamczak,  Heleny Grzywaczewskiej, Jadwigi Ratajczak oraz  Magdaleny Stachowiak. Celem naszej podróży było poznanie  oferty edukacyjnej szkół  ponadgimnazjalnych i wyższych  oraz nowości wydawniczych  cenionych wydawnictw książkowych.

Gdy już dojechaliśmy na miejsce, podzieliliśmy się na mniejsze grupy i zwiedzaliśmy targi we własnym zakresie. Oferta targów mieściła się w trzech pawilonach: w jednym prezentowały się szkoły ponadgimnazjalne, w drugim szkoły wyższe, a w trzecim odbywały się targi książki. Nas szczególnie interesowały stoiska z bogatymi ofertami szkół ponadgimnazjalnych. Mogliśmy  zadawać pytania nie tylko nauczycielom, ale także uczniom uczęszczającym do danej szkoły.

Nie brakowało również punktów sprzedaży  ciepłego i przepysznego jedzenia. Wielu uczniów korzystało  z fotobudek, w których robili sobie zdjęcia ze śmiesznymi gadżetami.   Na terenie targów  zorganizowano ciekawe gry, w których młodzież chętnie brała udział, np. rzut do kosza portfelem.

Na  targach książki można było kupić wybrane pozycje z różnych wydawnictw za niższą cenę oraz atrakcyjne gry edukacyjne i towarzyskie. Mogliśmy oglądać prezentację książki Łukasza Wierzbickiego „Ocean to pikuś” opartą na prawdziwych wydarzeniach. Bohaterem jest Aleksander Doba- urodzony w Swarzędzu, pierwszy człowiek na świecie, który w 2011 roku przepłynął kajakiem Ocean Atlan­tycki z Afryki do Ameryki. Mało tego, dwa lata później powtórzył ten wyczyn. Był obecny na hali targowej i dzielił się niezwykłymi wrażeniami z tego niebezpiecznego rejsu.

Miłośnicy książek mogli spotkać się ze znanymi  pisarzami, którzy podpisywali swoje publikacje. Dla naszej szkoły udało się zdobyć  trzy książki z dedykacją i autografami. Są to: „Asiunia” Joanny Papuzińskiej i dwie pozycje Magdy Podbylskiej- „Tajemnice końskiej zagrody”  oraz  „A u nas powstanie!” nawiązującej do powstania wielkopolskiego.

Nieco zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do  Grodziska Wielkopolskiego. Byliśmy usatysfakcjonowani z przebiegu naszej wycieczki. Pogłębiliśmy swoją wiedzę          w zakresie oferty różnych szkół średnich i wyższych, co pomoże nam w wyborze dalszej drogi kształcenia. Oprócz tego kupiliśmy  intersujące nas książki w przystępnej cenie.

Bardzo dziękujemy za tę cudowną wycieczkę!