Szkolny Konkurs Matematyczny

Dnia 26 maja odbył się szkolny konkurs matematyczny ,,Matematyka w zadaniach praktycznych’’, którego celem było propagowanie matematyki jako nauki praktycznej. W konkursie wzięło udział 51 uczniów podzielonych na dwie grupy wiekowe: klasy 4-5 oraz 7-8. Uczestnicy młodszej grupy mieli za zadanie między innymi sprawiedliwie podzielić nagrodę za oszczędzanie, znaleźć odległość między miejscowościami oraz obliczyć, ile kilokalorii spalą podczas jednej lekcji.

Natomiast uczniowie klas 7-8 zmagali się z podatkiem dochodowym, wiekiem rodziców i ich dzieci oraz szukali długości drogi z domu do szkoły.

Najlepsze wyniki uzyskali następujący uczniowie:

Kategoria 4-5

I miejsce Wiktor Flis kl. 4d

II miejsce Piotr Zadoń kl. 4b

III miejsce Wiktor Kuleczka kl. 5c

Kategoria 7-8

I miejsce Zofia Skrzypczak kl. 8a

II miejsce Jakub Zadoń kl. 8c

III miejsce Estera Gryzia kl. 8d

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz WSZYSTKIM pozostałym uczestnikom konkursu. BRAWO!👏