Gminny Konkurs wiedzy przyrodniczo-ekologicznej.

W piątek 15 czerwca 2018r. grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w Konkursie wiedzy przyrodniczo-ekologicznej w Porażynie. Konkurs został zorganizowany przez Urząd Miejski w Grodzisku Wlkp. oraz Nadleśnictwo Grodzisk. Uczniowie: Małgorzata Beyga, Aleksandra Rzeźnik, Aleksandra Ambrozik , Patryk Kahla z klasy VII b oraz Jakub Muszyński z klasy VII c doskonale poradzili sobie z  bardzo trudnymi zadaniami na trasie marszobiegu leśną ścieżką. Zadania polegały na:

  • rozwiązaniu testu wiedzy z zakresu przyrody, ekologii oraz ochrony środowiska,
  • rozpoznaniu gatunków drzew na podstawie liści, owoców oraz gałęzi,
  • pomiarze drzew i ocenie ich wieku,
  • zbudowaniu makiety grodziskiego ratusza z wcześniej przygotowanych elementów,
  • przygotowaniu plakatu o tematyce; “Czyste powietrze-jak skutecznie walczyć ze smogiem”.
  • segregacji śmieci.

Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce pokonując rówieśników z pozostałych 5 szkół podstawowych gminy Grodzisk Wlkp. Sukces był podwójny dlatego, że nasza szkoła uczestniczyła w konkursie pierwszy raz. Mamy nadzieję, że powtórzymy nasz sukces w przyszłym roku szkolnym

Makietę grodziskiego ratusza można oglądać  od 18 do  22 czerwca 2018r.na ul. Szerokiej w Grodzisku Wielkopolskim.