Spotkanie Klubu Dyskusyjnego

Kolejne spotkanie Klubu Dyskusyjnego Dwójki odbyło się w tym tygodniu. Marika, Ola i Filip dyskutowali na temat przeczytanej książki oraz obejrzanego filmu. Książka z dreszczykiem? Oczywiście, że tak!
“Szklane dzieci” to książka Kristiny Ohlsson. Opowiada ona o dwunastoletniej Billie,  która po śmierci taty przeprowadza się z mamą, z miasta do malutkiej miejscowości. Przeprowadziły się do starego domu niedaleko lasu. Czy w tym domu straszy?… Ależ skąd … czasem tylko słychać różne odgłosy, stukanie w okno, a lampa w salonie się buja bez powodu. Billie nie wierzy w duchy, zjawy, nawiedzone domy itp. Ale im dłużej jest w tym domu to, coraz bardziej się zastanawia czy na pewno? Wraz z Simon i Aladdinem próbuje rozwiązać zagadkę dziwnych znaków. A w kolejnych dwóch tomach: “Srebrny chłopiec” i “Kamienne anioły” poznacie kolejne tajemnicze wydarzenia.


“Ósmoklasiści nie płaczą” to film, który wywołuje łzy, a zarazem śmiech. Opowiada on o 12-letniej Akkie, która jak każdy nastolatek miała plany na przyszłość. Pewnego dnia słabnie i trafia do szpitala. Akkie nie traci pozytywnego nastawienia do świata. Ma nadzieję, że zagra w mistrzostwach piłki nożnej. Piękny film o przyjaźni, pierwszej miłości i o tym, że ósmoklasistom również zdarza się uronić łzę.
Film możecie obejrzeć na cda.pl.
Klub Dyskusyjny Dwójki szczerze poleca!