Spotkanie autorskie

W poniedziałek dnia 23 września 2019 roku w Grodziskiej  Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z autorem lektury uzupełniającej pt. „Skrzynia Władcy Piorunów” – Marcinem Koziołem.

W spotkania z pisarzem uczestniczyli uczniowie kl. V a, V d, i VI d.

Autor w formie lekcji multimedialnej przedstawił niezwykłe przygody bohaterów swoich książek z serii „Detektywi na kółkach”: Julkę, Toma i labradora Spajka.

Podczas prezentacji autor skupił się na wynalazcy Nikoli Tesli, któremu zawdzięczamy m. in. rozpowszechnienie taniej energii elektrycznej. Odkrywając tajemnice Tesli, nazywanego też Władcą Piorunów, przeprowadzał doświadczenie naukowe, podczas którego każdy z uczestników mógł zostać „władcą piorunów”.

Chętne dzieci, dzięki magicznej kuli, mogły również same poczuć się na moment jak Władca Piorunów. Była mowa również o sztuce szyfrowania. Uczniowie przenieśli się także na chwilę do starożytnego Egiptu śladem młodych detektywów drugiej części serii pt. „Tajemnica przeklętej harfy”.

Po spotkaniu można było nabyć książki z dedykacją autora i zrobić pamiątkowe zdjęcie.