Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim

Dnia 22 marca 2023 roku w auli naszej szkoły odbyło się niezwykłe spotkanie z Łukaszem Wierzbickim – redaktorem, podróżnikiem i autorem książek dla dzieci, który z ogromną pasją prezentował swoją literacką twórczość. Nasz gość opowiedział uczniom o wyprawie podróżnika – Kazimierza Nowaka, który przemierzył Afrykę na rowerze. Jego przygody stały się inspiracją do napisania książki ,,Afryka Kazika”. Pisarz opowiedział również historię niedźwiedzia Wojtka, przyjaciela polskich żołnierzy z Armii Andersa. Z zaciekawieniem uczniowie słuchali o przygodach Aleksandra Doby zawartych w książce ,,Ocean to pikuś”.

Dzięki poczuciu humoru i aktorskim zdolnościom autora ,,Dziadka i Niedźwiadka” oraz licznym rekwizytom, efektom dźwiękowym i multimedialnym uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z dużym zainteresowaniem.

Pisarz przekazał nam też przesłanie, że warto ruszyć się z miejsca, bo wtedy może nas spotkać coś ciekawego. Dodał także, że ważne są w naszym życiu marzenia i dążenie do ich realizacji. Osobiście wręczył też nagrody laureatom szkolnych konkursów opartych na jego książkach.

Na zakończenie, zainteresowani uczniowie mieli możliwość zakupienia książek wraz z autografem autora.

Spotkanie sfinansowane zostało przez Grodziską Bibliotekę Publiczną.

Dziękujemy!!!