Spotkanie autorskie w Bibliotece Publicznej

W  Oddziale dla dzieci i młodzieży Grodziskiej Biblioteki Publicznej uczniowie klasy III a naszej szkoły 12 października 2021 roku uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Justyną Bednarek – autorką kilkudziesięciu książek dla dzieci, w tym lektury pt. “Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”.  Trzecioklasiści dowiedzieli się, że inspiracją do napisania książki była znaleziona na chodniku kolorowa skarpetka, a podczas spotkania pisarka pokazała rekwizyty swoich skarpetkowych bohaterów. Czytelnicy chętnie opowiadali ich historie i z przyjemnością wysłuchali też fragmentów przeczytanych przez autorkę książek.

Wydarzenie zakończyło się warsztatami, na których powstały kolorowe postacie wykonane  przez uczniów ze skarpetek. Justyna Bednarek zdradziła zebranym, że pracuje nad piątą częścią skarpetkowych historii. Wszyscy czytelnicy z niecierpliwością czekają na kolejny tom. Autorce serdecznie dziękujemy za wpisane dedykacje do bibliotecznych egzemplarzy i życzymy kolejnych bestsellerów.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu “NAKRĘCENI NA CZYTANIE. GRODZISKI MARATON LITERACKI” dofinansowanego przez Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu odbywającego się Pod Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.