Recenzja “Kajko i Kokosz”

Dzisiaj przedstawiamy Wam kolejny tekst który powstał na kółku dziennikarskim. Tym razem chłopcy zmierzyli się z recenzją “Kajko i Kokosz” 🙂

Zapraszamy do lektury.

Z “Kajkiem i Kokoszem” zetknąłem się dlatego, że ta książka była moją lekturą. Jej autorem jest Janusz Christa, autor wielu świetnych komiksów. “Kajko i Kokosz” to rewelacyjna historia z odrobiną realizmu i dużą dawką fantazji. To wyjątkowa książka dla dzieci w wieku 7- 11 lat.

Komiks zawiera wiele zaskakujących sytuacji, ale Kajko i Kokosz z każdą z nich bardzo dobrze sobie radzą. Nie są to ponure historie, które mogą wywoływać złe emocje, ale świetne krótkie opowiadania przedstawiające pozytywne chwile. Czytelnika czeka niemałe zaskoczenie. Utwór ma wiele śmiesznych i niezwykłych momentów. Nasz wzrok przykuwają pięknie namalowane ilustracje. Uważam, że jest to książka z większością rzeczy dopiętych na ostatni guzik, ale z drobnym niedopracowaniem. Brakuje mi w niej ważnego pouczającego morału. Jeśli chodzi o ocenę od 1 do 10, daję 6. Taka jest moja opinia. Polecam “Kajko i Kokosz” !

Remigiusz Strugała kl. 4a

Ostatnio na języku polskim przerabialiśmy lekturę “Kajko i Kokosz. Szkoła latania”. To komiks, którego autorem jest Janusz Christa. Spodobało mi się to, że wśród lektur szkolnych znalazł się także komiks.

Opowiada o kasztelanie Mirmile, którego marzeniem jest nauka latania. Jego przyjaciele – Kajko i Kokosz towarzyszą mu w wielu fascynujących przygodach, o których dowiecie się po przeczytaniu tego utworu. Znajdziemy w nim trochę magii, zaklęć, nie zabraknie też walki dobra ze złem. Przedstawiona jest też przyjaźń głównych bohaterów, a także ich oddanie swojemu kasztelanowi.

Bardzo spodobał mi się atak zbójcerzy na gród i waleczna obrona mieszkańców, a także zakończenie tej walki. Plusem tego komiksu są fantastyczne rysunki głównych bohaterów i całego grodu. Komiks ten rozbawił mnie śmiesznymi zwrotami akcji, które czasami zaskakiwały. Chciałbym polecić przeczytanie tej książki, ponieważ jest zabawna i idealna na smutne jesienne dni.

Adam Okulowski kl. 4a