Poznański Festiwal Nauki i Sztuki 2018

W czwartek, 26 kwietnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki 2018. To już kolejny raz, kiedy uczniowie wraz z nauczycielami wyjechali  na Uniwersytet im. A. Mickiewicza odkrywać tajniki przyrody. Tym razem program dnia był bardzo napięty. Gimnazjaliści oraz uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w wielu interesujących zajęciach warsztatowych, laboratoryjnych oraz w wykładach:

  • Odkrywczy duet-obiektyw i oko.
  • Z czego się składamy? Budowa komórki i nie tylko.
  • Muszle-warsztaty taksonomiczne.
  • CSI III-izolacja DNA.
  • Bioterroryzm.
  • W obliczu niebezpieczeństwa-pasożyty świata.
  • Kod życia-zbuduj swoje DNA.
  • Tajemnice seryjnych morderców.
  • Dieta na zimową chandrę-wpływ pożywienia na psychikę człowieka.

Wyjazdy na Festiwal Nauki i Sztuki oraz Noc Naukowców to już tradycja w naszej szkole. Tego typu wycieczki cieszą się wśród uczniów  dużym zainteresowaniem- są też stali bywalcy festiwalowych zajęć. Bardzo cieszy to organizatorki wyjazdów- panią L. Kasprzak i panią S. Roguską. Uczestnicząc w praktycznych zajęciach, uczniowie szybko i z ogromnym zainteresowaniem oraz zaciekawieniem mogą przyswajać i poszerzać wiedzę z nauk przyrodniczych.