Pouczające spotkania z przedstawicielem policji

Ferie zimowe dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas relaksu i odpoczynku, jednak, aby przebiegły szczęśliwie i wszyscy wrócili wypoczęci do swych domów, do szkoły  należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W tym celu 16 stycznia w naszej szkole przedstawiciel policji Pani Magdalena Antkowiak przeprowadziła prelekcje dla uczniów klas I-VIII przypominając wszystkim o najważniejszych zasadach. To niektóre z nich:

• nie zjeżdżajmy na sankach w pobliżu drogi oraz zbiorników wodnych;
  • pod żadnym pozorem nie wchodzimy  na lód, szczególnie na rzekach i jeziorach
  • nie zjeżdżamy  na sankach i nartach w miejscach położonych w bliskiej odległości dróg i innych ciągów komunikacyjnych
  • używamy kasków podczas jazdy na nartach, do 16 roku życia jest to obowiązek na zorganizowanym stoku narciarskim (w innych miejscach oraz po ukończeniu 16 roku życia też nie zaszkodzi)
  • dbamy o prawidłowy ubiór, chroniący przed skutkami silnych mrozów
  • pamiętamy o elementach odblaskowych – nie tylko poza miastem.
  • w czasie zjeżdżania na sankach zachowujmy bezpieczną odległość między sankami;
  • nie doczepiajmy sanek do samochodu;
  • rzucając się śniegiem nie łączmy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieni oraz nie celujmy w twarz drugiej osoby;
  • na łyżwach jeźdźmy tylko w wyznaczonych miejscach, nie ślizgajmy się po lodzie na rzece lub stawie.
  • nie przebiegamy przez ulicę, nie przechodzimy w miejscach niedozwolonych.
  • bądźmy widoczni na drodze.
  • Nie strącajmy zwisających z dachów sopli.

Korzystając  z okazji, już dzisiaj życzymy naszym uczniom udanych, bezpiecznych ferii zimowych.