Podsumowanie roku szkolnego 2023/2024

Drodzy Rodzice,

Uważamy, że Rodzice wpłacający pieniądze na konto Rady Rodziców muszą wiedzieć na co Rada Rodziców przeznaczyła środki co zrobiła, komu pomogła i co zakupiła. W roku szkolnym 2023/2024 na konto Rady Rodziców wpłacono przez Rodziców składkę w wysokości  13.265,00 – jest to ok 50% uczniów naszej szkoły.

Podjęto również kilka inicjatyw, które przy Waszym udziale wsparło :

Jarmark Bożonarodzeniowy w wysokości 3.453,97 zł.

Jarmark Wielkanocny 2.202,00 zł.

Zorganizowaliśmy również Zabawę Karnawałową z loterią fantową na której zebraliśmy 6.850,00 zł.

Dyrekcja podjęła inicjatywę zebrania środków w akcji kasjerskiej na szkolny radiowęzeł w sklepie DM, gdzie dzięki Wam zebrano  środki w wysokości 9.133,49zł.

Pozyskano również sponsorów którzy wsparli finansowo Powiatowy Turniej Tańca oraz powitano drobnymi upominkami na dniach otwartych przyszłych uczniów naszej szkoły w kwocie 2.100,00zł.

Z zebranych pieniędzy na łączną sumę 37.004,46zł. wsparto finansowo wiele akcji, imprez, konkursów oraz zakupiono sprzęt na łączną kwotę 31.921,36zł.

Ponad to, Panie z świetlicy szkolnej sprzedały resztę stroików, które pozostały z jarmarku wielkanocnego i bożonarodzeniowego na kwotę 530,00 zł. Rada Rodziców podjęła decyzję o  przekazaniu  środków dla świetlicy na  dodatkowe doposażenie w artykuły plastyczne i gry.

Rada Rodziców SP 2 zorganizowała konkursy:

– „EKO Moda”. W konkursie wzięło udział 10 uczestników. Wszyscy zostali nagrodzeni. Sponsorem nagród o wartości 800,00zł.  była firma DREXIT z Opalenicy oraz

– konkurs Rady Rodziców na najszybszą  wpłatę składki przez klasę. Nagrodę w postaci biletów do kina „Za rogiem  w Wolsztynie  otrzymało 5 klas,  wartość nagród to 1.515,00 zł.

Bardzo chcielibyśmy pomóc dofinansować wszystkie wartościowe, wymagające wsparcia inicjatywy. Nasz budżet nie jest jednak bez granic. W związku z powyższym zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich rodziców, którym z różnych względów umknęła kwestia wpłaty, o wsparcie finansowe. Pieniądze można wpłacać na konto Rady Rodziców.

Wpłata każdej składki przyczynia się do realizacji kolejnych pomysłów i inicjatyw.

Szanując Państwa pieniądze, zawsze staramy się aby poczynione przez nas wydatki przyczyniały się do rozwoju jak największej liczby dzieci, czy też umilały im długie godziny spędzane w szkole. Dążymy do tego, aby nasze dzieci były zachęcane i motywowane do działań oraz odpowiednio nagradzane.

Zachęcamy też Państwa do czynnego zaangażowania się w życie szkoły. Jeżeli macie Państwo dostęp do jakichś gadżetów, fantów na nagrody czy też materiałów plastycznych lub moglibyście zaprosić do szkoły kogoś „ciekawego” lub w inny sposób wspomóc działalność szkoły – zapraszamy do współpracy oraz serdecznie dziękujemy tym, którzy pomogli, wsparli Radę Rodziców w działaniach na rzecz  naszych dzieci i szkoły.

W załączeniu szczegółowy wykaz wydatków: sprawozdanie finansowe RR 2024