„Naród, który nie zna swojej historii, idzie w zapomnienie”

Obchody 100 lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego w naszej szkole wiążą się z licznymi przedsięwzięciami: od konkursów plastycznych i projektów po konkursy wiedzy i spotkania z ciekawymi ludźmi.
W przedświąteczną środę gościliśmy w szkole niecodziennego gościa, pasjonata historii, kawalerzystę 15 Pułku Ułanów Poznańskich – pana Marcina Paetza.

Liczna grupa uczniów interesujących się zagadnieniami historycznymi z okresu XX wieku miała możliwość wysłuchania przepięknej opowieści o 15 Pułku Ułanów Poznańskich i jego udziale w Powstaniu Wielkopolskim.

Fakty historyczne zobrazowane filmami i rekwizytami z pewnością zapadną w pamięć młodych ludzi.

Mottem tego spotkania były słowa:
„Naród, który nie zna swojej historii, idzie w zapomnienie”.

To spotkanie z pewnością przyczyni się do rozwoju zainteresowań uczniów sprawami naszej historii, które z czasem mogą przerodzić się w swoistą pasję, czego przykładem jest osoba Pana Marcina Paetza.

Dziękujemy za tak niezwykłą, żywą lekcję o polskich ułanach!