Lekcja w kinie

Dnia 12 grudnia 2019r. grupa 93 uczniów z klas 4a,5a,6a,6c wraz z wychowawczyniami i opiekunkami, wybrali się na lekcję do kina. 

Najpierw odbyła się prelekcja w Akademii Filmowej Multikina w Poznaniu pt. „Bajki, baśnie i inne opowieści”. Uczniowie mogli sobie powtórzyć wiadomości o baśni. Z zaciekawieniem i aktywnie brali udział w lekcji.

Następnie oglądali film pt. „Aladyn”.

„ Aladyn” – amerykański musical filmowy z 2019 roku w reżyserii Guya Ritchiego, wyprodukowany przez wytwórnię Walt Disney Studios. Film jest aktorskim remakiem animowanego filmu Disneya z 1992 roku o tym samym tytule. Premiera filmu odbyła się 8 maja 2019 w paryskim kinie Le Grand Rex. Chłopak o czystym sercu dostaje propozycję od potężnego wezyra, by znalazł dla niego tajemniczą lampę. Super film, świetna obsada, szybka akcja, a także walka dobra ze złem, gdzie dobro wygrywa. Polecamy.

Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli seans, reagując śmiechem, czasami wzruszeniem. Wycieczkę uważamy za bardzo udaną.